Aktywni Obywatele

Ten przypadek skupia się głównie na ułatwieniu dostępności do informacji prezentowanych przez AOFR – Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny.

Aktywni Obywatele to stowarzyszenie skupiające się na działalności na rzecz wyrównywania szans, upowszechnianiu wiedzy o prawach człowieka i szeroko pojętej integracji społeczeństwa. Najważniejszym celem przy tworzeniu projektu strony tej organizacji było więc stworzenie przestrzeni internetowej, dającej nieograniczone możliwości działania dla osób z niepełnosprawnościami.

Serwis został wyposażony w liczne narzędzia ułatwiające dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, wadami wzroku itp. Są to m.in. opcje podświetlania tekstu dla osób z ADHD, specjalny font dedykowany dyslektykom, ukrywanie obrazów na stronie i wiele innych.

Strona Aktywni Obywatele posiada obszerną bibliotekę materiałów do pobrania. Jednym z głównych celów przy tworzeniu nowej strony było stworzenie maksymalnie spersonalizowanych filtrów, dzięki którym użytkownik w łatwy i szybki sposób może dotrzeć do interesujących go informacji, bez konieczności przeglądania setek plików.

Na stronie działa również aktualizowany na bieżąco timeline z ogłoszeniami i informacjami o wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie Aktywni Obywatele. Innym ważnym aspektem jest dział FAQ, w którym zastosowaliśmy podział na podkategorie. Ponownie, tak jak w przypadku biblioteki z materiałami do pobrania, najważniejsza jest tu jasna i czytelna struktura.

Paweł Wołochowicz
webdeveloper